Zasłony do domu w stylu minimalistycznym

Zasłony do domu w stylu minimalistycznym

Przestrzeń w domu lub mieszkaniu powinna być urządzona tak, aby wszyscy domownicy czuli się bezpiecznie i swobodnie. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje styl minimalistyczny. Jego cechą charakterystyczną jest przestronność, porządek i funkcjonalność pomieszczenia. Dom urządzony nowocześnie będzie charakteryzował się dużą elegancją i brakiem dużej ilości dekoracji. Jednym z ważnych elementów w każdym pomieszczeniu są zasłony. Muszą być dostosowane do pozostałych elementów wyposażenia domu.

Przestrzeń i kolory

Styl minimalistyczny można zachować w każdy domu, niezależnie od ilości dostępnej przestrzeni. Trzeba ją jednak wykorzystać tak, aby w kuchni czy salonie znajdowały się tylko często używane meble i urządzenia. Pomieszczenie można podzielić na kilka stref i postawić na wykorzystanie naturalnych materiałów. Zasłony do wnętrza minimalistycznego powinny mieć stonowane barwy, mogą być to odcienie beżów lub szarości. Będą one doskonale kontrastować z elementami szklanymi lub metalowymi oraz uzupełniać meble drewniane. Najlepiej wykorzystać gładkie zasłony w jednolitym kolorze. Będą ocieplać pomieszczenie, a także mogą je powiększyć optycznie. Dzięki temu elegancki styl można uzyskać nawet w niewielkim mieszkaniu w bloku.

Grubość materiału

Różne pomieszczenia potrzebują innej ilości światła słonecznego. W przypadku salonu wnętrze powinno być na co dzień w dużym stopniu rozświetlone. Z tego względu warto zastanowić się nad wybraniem lekkich zasłon, które nie zaciemnią dokładnie pokoju. Jeśli jednak jest on wystawiony na nadmierną ilość światła w okresie letnim, warto użyć ciemnych i grubych zasłon wykonanych, na przykład, z aksamitu. Będą doskonale zabezpieczać przed słońcem i ocieplą salon. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju zasłony mogą zmniejszyć optycznie pomieszczenie. Dlatego ich zastosowanie może być trudne w pokojach stosunkowo małych lub o nietypowym układzie.

Wzory i dekoracje

W wielu przypadkach specjaliści polecają używanie materiału z nadrukowanym wzorem. Przykładem mogą być zasłony z figurami geometrycznymi, które są popularne w wielu domach. Warto je stosować przede wszystkim w dużych pomieszczeniach, zwłaszcza jeśli cały dom jest urządzony w prostym stylu. Można w ten sposób podkreślić charakter wnętrza i sprawić, że zasłony będą spójne z meblami oraz dekoracjami. Nie należy używać zbyt dużej ilości elementów ozdobnych, lecz powinien być to jeden przedmiot skutecznie ożywiający pokój. Będzie przyciągał uwagę gości, a jednocześnie nie zaburzy wystroju całego pomieszczenia.

Daniel